Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност, температурата до 26 степени

Денес, вторник, 10 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, среда, 11 октомври, во Битола, времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 26 степени.