Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени врнежи од дожд, температурата до 11 степени

Денес, вторник, 17 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, среда, 18 октомври, во Битола времето ќе биде умерено до значително облачно со слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 17 степени.