Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност и студено

Денес, сабота, 18 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена облачност и студено со засилен северозападен ветер. Максималната температура во Битола до 8 степени.

Утре, недела, 19 ноември, во Битола времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола до 9 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »