Press "Enter" to skip to content

Ангеловски: при активен резултат, лесно се предаваме, а тоа ме загрижува

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва во Битола ќе го дочекаат ПИК Сегед  во рамките на осмото коло од Лигата на шампионите, во кој битолчани надеваат дека ќе имаат прва победа и први бодови.

На прес-конференцијата пред натпреварот се обрати тренерот Бранислав Ангеловски, кој рече:

-Ни доаѓа противник против кој во претходниот натпревар минатата недела одигравме добро прво и катастрофално второ полувреме. Реализаторски одигравме лошо второ полувреме кое дозволи ПИК Сегед да направи голема разлика и да нè деморализира. Таа работа не треба да ни се случи на натпреварот во Битола. Добро ги познаваме, ќе имаат поголема ротација и ќе играат некои ракометари кои не настапија во натпреварот пред седум дена. Најмногу ме разгрижува тоа што лесно се предадовме, иако имавме активен резултат до 50. минута. Пред нашите симпатизери и верни навивачи, од кои имаме огромна поддршка, верувам во подобро издание и подобар резултат од тој во Сегед, рече тренерот на битолчани. 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »