Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: уапсени два дилери, каснување од куче скитник

На 22.11.2023, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола  лишиле од слобода 30 годишник од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со наредба од Основен суд Битола, биле пронајдени предмети во врска со кривичното дело по член 215  од Кривичниот законик.

На 22.11.2023, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола   лишиле од слобода 21 лице од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со наредба од Основен суд Битола, биле пронајдени предмети во врска со кривичното дело по член 215  од Кривичниот законик.

На 22.11.2023 во 13.50 часот во СВР Битола, Е.К. (67) од Битола пријавил дека во Градскиот парк бил каснат од куче скитник.

More from ВестиMore posts in Вести »