Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, среда, 29 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, четврток, 30 ноември, во Битола времето ќе биде променливо облачно, претпладне со можна појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »