Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 12 степени

Денес, четрвток, 30 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, петок, 1 декември, во Битола времето ќе биде наутро со услови за појава на магла во котлините. Преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »