Press "Enter" to skip to content

Сите екипи на “Водовод“ на терен, до раните утрински часови битолчани ќе добијат вода (фото)

Сите екипи на ЈКП Водовод“ од Битола се на терен на улицата “Стив Наумов“ во центарот на Битола каде има голем дефект на главна водоводна цевка Ф-600.-Сите екипи се на терен и работат на санирање на големиот дефект на главна цевка, која е главна артерија на Битола во водоснадувањето. Гледате тука се сите екипи, се работи, тука е градоначалникот Тони Коњановски, на самото место. Според она што е сработено до сега битолчани кои немаат водоснабдување вода ќе добијат во раните утрински часови, рече директорот на ЈКП “Водовод“ – Пеце Милевски.Поради дефект на главната цевка од пладне граѓаните на Битола од ниските зони немаат вода.ЈКП “Водовод“ Битола чиста и питка вода обезбедува обезбедат од цистерната на ЈКП “Водовод“ Битола, која застанува пред секоја месна заедница каде што има прекинато водоснабдување.

More from ВестиMore posts in Вести »