Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно, температурата до 6 степени

Денес, понеделник, 4 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите времето ќе биде облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, вторник, 5 декември, во Битола времето ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец и услови за слаб повремен дожд. Температурата во Битола до 7 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »