Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, попладне со врнежи од дожд

Денес, вторник, 5 декември, во Битола според прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, среда, 6 декември, во Битола времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Температурата во Битола до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »