Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени врнежи од дожд, температурата до 9 степени

Денес, среда, 6 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Во текот на денот врнежите ќе престанат, а нови врнежи ќе има во ноќните часови. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, четврток, 7 декември, во Битола времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд.  Температурата во Битола до 7 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »