Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, претпладне со појава на магла, температурата до 6 степени

Денес, четврток, 21 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, петок, 22 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, кој наместа повремено ќе засилува. Температурата во Битола до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »