Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 10 степени

Денес, сабота, 23 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, недела, 24 декември, во Битола времето ќе биде претпладне со можна појава на магла, а преку денот сончево со мала до умерена облачност и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »