Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и студено, температурата до 1 степен

Денес, среда, 10 јануари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 1 степен.

Утре, четврток, 11 јануари, во Битола времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 3 степени.