Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пронајдено украдено возило “фиат добло“ и вратено на сопственикот

На 10.01.2024 околу 22 часот полициски службеници од СВР Битола го пронајдоа патничкото моторно возило марка “фиат добло“, за кое истиот ден во 17.20 часот сопственикот Д.И. (60) пријавил дека му било одземено.

Возилото му е вратено на сопственикот.

More from ВестиMore posts in Вести »