Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност, температурата до 5 степени

Денес, петок, 12 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометероолошки работи, времето ќе биде наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен до северозападен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, сабота, 13 јануари, во Битола времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »