Press "Enter" to skip to content

Ракометарите на Еурофарм Пелистер со поддршка за македонската репрезентација (фото)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер од Битола во клубските простории го гледаа вечерашниот натпревар на македонската селекција против екипата на Швајцарија во рамките на третото коло од групната фаза на Европското првенство кое се игра во Германија.Тренерот на Еурофарм Пелистер, Бранко Ангеловски ги “темпира“ тренинзите на ракометарите за да можат заедно да ги гледаат натпреварите на репрезентацијата.-Оваа поддршка на нашите репрезентативци, а секако дел од нив се нашиот клуб, а тука имаме и потенцијални репрезентативци. Сите навиваме за макед0нската селекција која имаа нашата целосна поддршка, рекоа вечерва ракометарите на Еурофарм Пелистер.

More from ВестиMore posts in Вести »