Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и потопло, температурата до 18 степени

Денес, четврток, 18 јануари, во Битола времето ќе биде променливо облачно и потопло со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, петок, 19 јанаури, во Битола времето ќе биде променливо облачно и малку потопло со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен. Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »