Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност и студено, утре минималната -16 степени

Денес, недела, 21 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето е сончево со умерена облачност и студено. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. 

Утре, понеделник, 22 јануари во Битола времето ќе биде наутро ведро, тивко и многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Температурата во Битола до 1 степен, а минималната до -16 степени.