Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до -3 степени

Денес, вторник, 23 јануари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде по студеното утро, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до -3 степени.

Утре, среда, 24 јануари во Битола времето ќе биде наутро студено, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен од северозападен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

 

More from ВестиMore posts in Вести »