Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и потопло, температурата до 4 степени

Денес, среда, 24 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управат за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

Утре, четврток, 25 јануари во Битола времето ќе биде наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »