Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, температурата до 5 степени

Денес, вторник, 30 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, среда, 31 јануари, во Битола времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 7 степени.