Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, температурата до 8 степени

Денес, петок, 2 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди почести од попладневните часови. Попладне ќе дува умерен ветер од северен правец. Темперарурата во Битола до 8 степени.

Утре, сабота, 3 февруари, во Битола, времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Темперарурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »