Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: полицијата привела три млади лица за дрога

Вчера, ва 02 февруари 2024 во 18.30 часот на ул. “Паца Ванчова“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода две лица на возраст од 18, и едно лице на возраст од 20 лица сите од Битола.

При преглед кај нив, кај едно од лицата била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на настанот ќе следува соодветен поднесок.

More from ВестиMore posts in Вести »