Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и натпросечно топло со умерена облачност

Денес, среда, 7 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и натпросечно топло со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, четврток, 8 февруари, во Битола, времето ќе биде  сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб југозападен ветер. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »