Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и релативно топло, температурата до 18 степени

Денес, петок, 9 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, сабота, 10 февруари, во Битола времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »