Press "Enter" to skip to content

ЈКП “Водовод“ Битола: прекин во водоснабдувањето на неколку села

Јавното претпријатие “Водовод“ од Битола утрово информираше дека поради дефект на водоводната мрежа ПВЦ Ф280 со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од село Оптичари, Егри, Жабени, Лажец, Гермијан и Кременица.

Водоснабдување ќе се нормализира по завршување на активностите.

 

More from ВестиMore posts in Вести »