Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 13 степени

Денес, понеделник, 19 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, вторник, 20 февруари, во Битола времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »