Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со слаб дожд, температурата до 14 степени

Денес, вторник, 20 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, среда, 21 февруари, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »