Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, среда, 21 февруари, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, четврток, 22 февруари, во Битола времето ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »