Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, температурата до 14 степени

Денес, четврток, 22 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, петок, 23 февруари, во Битола времето ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »