Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и релативно топло, со слаб дожд

Денес, понеделник, 26 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните делови со слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во Битола температурата до 14 степени.

Утре, вторник, 27 февруари, во Битола времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во Битола температурата до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »