Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност, попладне услови за дожд

Денес, понеделник, 13 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хисрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена облачност, попладне можност за краткотраен пороен дожд и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, вторник, 14 мај, во Битола времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Наместа ќе има изолирана појава на пообилен дожд и услови за појава на ретки грмежи. Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »