Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд

Денес, вторник, 14 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, среда, 15 мај, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »