Press "Enter" to skip to content

Дарко Радуловиќ: добрата одбрана ќе ја донесе победата, повикува во салата да има битолчани кои го сакаат брендот Пелистер

Кошаркарите на Пелистер вечерва во Битола го играат четртиот полуфинален натпреавр во кој преку победа ќе бараат пласман во финале и борба за титула против МЗТ СКопје.

По победата во петокот кошаркарите имаа доволно време за опоравување, а тренерто Дарко Радуловиќ да го подготви последниот натпревар во Битола, за што вели:

-Би сакал да го однесеме натпреварот во некоја полесна завршница, но сите знаеме каков тим е Работнички и со каков квалитет располага, пополнет на сите позиции со квалитетни кошаркари. Работнички е една искусна екипа, а од она што го видовме на последните два натпревари е доказ зошто е тука, и дека дефинитивно нема да биде лесно вечерва, а за самиот натпревар додаде.

-Ак0 успееме да наметнема наша игра, и ќе потенцирам повторно, со поддршка на трибините, и тоа насока ќе ја замолам цела Битола и навивачите на брендот Пелистер вечер да дојдат да не поддржат и да ни помогнат во обидот да стигнеме до финале на полесен начин. Ние се подготвуваме за секој детал од натпреварот во делот кој ние го работиме и во делот кој тие го работат. Сите сме свесни дека енергијата и квалитетната одбрана ни ја донесоа победата во претходниот натпревар, а и на почетокот реков дека победите ќе ги носи одбраната, па така мислам дека ќе биде и овој пат. 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »