Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, недела, 19 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне можност за нестабилност со пороен дожд. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, понеделник, 20 мај, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд. Температурата во Битола до 24 степени.