Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 26 степени

Денес, вторник, 21 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има можност за  развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, среда, 22 мај, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен западен ветер. Попладне моожност за нестабилна облачност со пороен дожд. Температурата во Битола до 28 степени.