Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 26 степени

Денес, среда, 22 мај, во Битола според прогнизите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, четврток, 23 мај, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 27 степени.