Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: сообраќајка на две товарни возила во центарот на Битола, повреден сопатник

На 23.05.2024 во 13.15 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосницата од бул. “1-ви Мај“ и ул. “Широк сокак“, кај Саат кула во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „фиат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 45 годишник од село Долно Оризари, битолско и товарно возило “ивеко“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 50 годишник од село Лопатица, битолско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатник од возилото „ивеко“ А.М.(48) од Битола, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.