Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, недела, 2 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во попладневните часови можност за пороен дожд. Максималната температура во Битола до 30 степени. УВ=8.

Утре, понеделник, 3 јуни во Битола времето ќе биде променливо облачно време со локална појава на пороен дожд и грмежи. Максималната температура во Битола до 29 степени. UV=7.