Press "Enter" to skip to content

Со бакли, огномет, песни и илјадници фотографии за новата титула на Еурофарм Пелистер! (фотогалерија)

По победата над екипата на Еурофарм Пелистер во Битола над екипата на Алкалоид во одлучувачкиот натпревар започна и ноќта која ќе ја паметат битолските љубители на ракометот и спортот, ноќа кога се славеше 8. по рад титула, втора по ред.“Пелистерци“ се покажаа како најквалитетна екипа во измината сезона, и заслужо во нивните клупски витрини ќе биде преодниот пехар на РФМ.Осмата титула од домашниот шампионат во историјата, започна да се прославува веднаш по последниот свиреж на судиската двојка во “Боро Чурлевски“ каде беа доделени и златните медали на ракометарите.Потоа прославата се пресели на платото пред Офицерскиот дом, каде “пелистерци“ беа пречекани од многубројните навивачи и заедно го прославија новиот голем успех.Се радуваа ракометарите, семејството Стерјеви, градоначалникот, навивалите, семејствата на актерите во натпреварот… со голем огномет, со навивачки песни… односно се радуваше цела Битола.

More from СпортMore posts in Спорт »