Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: приведени три лица по физички напад

На 05.06.2024 на ул. „Лазо Трпковски” во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода три лица од Битола на возраст д 39, 36 и 39 години тројцата од Битола, постапувајќи по претходна пријава дека околу 15.00 часот во угостителски објект на ул.„Широк Сокак“ во Битола физички  нападнале две лица на возраст од 40 и 44 година двајцата од Битола, при што употребиле остри и метални предмети.

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на настанот, против нив ќе следуваат соодветни пријави.