Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со умерена  облачност, температурата до 33 степени

Денес, недела, 9 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата з хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена  облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 33 степени. UV=8.

Утре, понеделник, 10 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од јужен правец. UV=8.