Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: вработена во РЕК пријавила физички напад од колешка

На 15 јуни 2024 во 18.00 часот  во СВР Битола, 36 годишна жена од Битола пријавила дека на работното место во РЕК Битола била физички нападната од нејзината колешка од Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.