Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 34 степени

Денес, понеделник, 24 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Максималната температура во Битола до 34 степени. UV=8.

Утре, вторник, 25 јуни, во Битола времето ќе биде претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност, со пороен дожд и грмежи. Максималната температура во Битола до 34 степени. УВ=8.