Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 33 степени

Денес, четврток, 27 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Максималната температура во Битола до 33 степени. УВ=7

Утре, петок, 28 јуни во Битола времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Максималната температура во Битола до 30 степени. УВ=6

More from ВестиMore posts in Вести »