Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Култура”

Отворен “Малиот битолски Монмартр“- Гран при за малите уметници од Плзен, Чешка

Синоќа во старата битолска чаршија беше отворено 37. издание на меѓународната ликовна манифестација „Мал битолски Монмартр“ кое свечено го отвори градоначалничката на општина Битола м-р…