Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, попладне нестабилно со можен пороен дожд, грмежи, засилен ветер

Денес, понеделник, 7 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, со можен пороен дожд, грмежи и засилен ветер и услови за појава на град. Темпертурата во Битола до 26 степени. УВ=6.

Утре, вторник, 8 јуни, во Битола времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Темпертурата во Битола до 26 степени. УВ=7