Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, попладне пороен дожд и грмежи

Денес, четврток, 10 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне можна е нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и појава на град. Температурата во Битола до 25 степени. УВ=7.

Утре, петок, 11 јуни, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 24 степени. УВ=6