Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне променливо облачно, од пладневните часови нестабилно

Денес, петок, 11 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно, од пладневните часови и попладне можност за нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 25 степени. УВ=6

Утре, сабота, 12 јуни, во Битола времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, од пладнените часови до крајот на денот ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а на места и појава на град. Температурата во Битола до 25 степени.  УВ=7